Hakkında

18.03.1976 İstanbul Sarıyer’ de doğdu. İlkokulu ve ortaokulu Sarıyer İlköğretim okulunda okuduktan sonra, Kuleli Askeri Lisesinde öğrenim hayatına devam etti. 1994 yılında Kara Harp okuluna geçerek 1998 yılında Teğmen olarak Kara Harp okulundan mezun oldu. Ankara Polatlı da bulunan Topçu okulunda bir yıl sınıf okulu okuduktan sonra, hayalini kurduğu Genel Kurmaya bağlı Özel Kuvvetler Komutanlığı’ n da göreve başladı. Burda 9 yıl 4 ay boyunca gönüllü subay olarak görev yaptı. Bir çok kursa katılarak tam anlamıyla Özel Kuvvetçi(bordo bereli) oldu. Özel Kuvvetler Komutanlığı’n da görev yaptığı yıllar içinde  Türkiye içi ve Türkiye dışı olmak üzere bir çok yerde çalıştı.

      11.05.2001 tarihinde Tuba EROĞLU ile evlendi. Yıllarca  süren güzel evliliklerinde 29.11.2006 tarihinde Bade ve Kahraman isminde ikizleri dünyaya geldi. Bu onun için gurur verici mutluluktu. 15.08.2010 tarihinde Siirt görevine gitti. Siirt görevinden dönmesine 3 gün kala çıkan sınır ötesi operasyon nedeniyle Şırnak Küpeli Dağı’na (Gabar) operasyona çıktı. Çıktığı operasyon sonucunda; 04.12. 2007 tarihinde PKK Kongre Terör Örgütü ile çıkan çatışmada ŞEHİT oldu. 05.12.2007 tarihinde İstanbul Edirnekapı Şehitliğinde toprağa verildi. Mekanın cennet olsun Sinanım….

14 yorum “Hakkında

 1. Ali erdem kavraz says:

  Merhaba şehidimiz için hazırlandığınız sayfaya sadece bir rastlantı üzerine girdim. Kahramanımızı, yiğidimizi bir nebze tanımaktan gururlandım ve onurlandım. Nice şehitlerimizin vatan ve millet sevgisi sayesinde yaşıyoruz ama çok çabuk unutup değer vermiyoruz. Bu konuda oldukça utandım. Kendi adıma çok üzgünüm. Rabbim şehidimizin mekanını cennetin en güzel yerlerinden eylesin. Siz kıymetli ailesine daha fazla zorluk yüzü göstermesin. Şehidimizi gördüğümü, bildiğimi ve dua ettiğimi bilmenizi isterim. Allaha emanet olun.

  Yanıtla
  1. Mustafa ay says:

   Komtanimi tanıma şerefine nail oldum Allah rahmet eylesin süper bı insandi mekanı cennet olsun

   Yanıtla
 2. İbrahim says:

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah
  Rabbim çocuklarına hayırlı ömürler versin

  Yanıtla
 3. Altan says:

  Sinan Yzb İle 2007 Kayseri’de iç güvenlik kursu aldığım sırada Kol Komutanımdı . Kurs sonrası ayrıldık Şırnak farklı bölgelerdeydik . Ağrı dönüşünde gazeteden tesadüf öğrendim . Ruhu Şad Olsun. Şayet bu yorumu ailesinden her hangi birisi okuyorsa benimle temasa geçebilir mi ?

  Yanıtla
 4. Barış Soylu says:

  Çocukluk arkadaşım,Sarıyer’in yetiştirdiği beyefendi;güzel kalpli kardeşim.Ruhun şad olsun…

  Yanıtla
 5. Murat says:

  Komutanım ile 2 hafta Silopi’de aynı odada uyuduk çok sağlam bilgili bir özel kuvvetçiydi.Hakkında hazırlanan bu safyayı görünce çok mutlu oldum.Hazırlayanlardan Allah razı olsun.Göreve gidiş tarihi yanlışlıkla 2010 yazılmış, 2007 olarak düzeltilirse çok daha güzel bir sayfa olur.

  Yanıtla
 6. Ömer Tonbul says:

  Az önce sokağından geçtim alışkanlık olmuş parkta sokaklarda şehit ismi gördüğümde kimmiş diye bakarım hem üzüldüm hem gurur duydum

  Yanıtla
 7. Yılmaz Doğan says:

  Çocukluk arkadaşım , çocukken de farkiliydin, hepimizden farklı yaşadın, farklı veda ettin bu dünyaya…Sana klasik insanlar gibi sıradan göçüp gitmek yakışmazdı zaten…Ruhun Şad Olsun…

  Yanıtla
 8. KAŞİF AYBARS says:

  Şehidimizden Allah razı olsun, ruhu şad, mekanı da cennet olsun.

  Yanıtla
 9. sedat says:

  özel kuvvetlerde askerken nöbetlerime gelmişti. çok sıcak kanlıydı. soyisimden ve memleketimden dolayı akraba olabileceğimizi söylemişti. çok destek oldu bana. göreve yine biz uğurlamıştık. şehit haberinide yine askerken öğrendim. mekani cennet olsun.

  Yanıtla
 10. Harun says:

  Allahım senden ve senin gibi yiğitlerden bin defa razı olsun…

  Yanıtla
 11. 😔 says:

  Bu abimin isminin verildiği şehit Eroğlu sokağında oturuyorum Çorlu da Allah’ım mekanını cennet etsin

  Yanıtla
 12. Gülay says:

  Ankara dan Merhabalar şehidimiz hiç tanımıyorum fakat bugün rüyamda biri kız ve bir erkek olarak iki evlat biz babamızı hiç tanımıyoruz bu topraklar bizim mi diyorlar, denizi olan bir arsayı gösterip ben de Evet diyorum. Sizin babanız kim diyorum şehit yüzbaşı eroğlu diyor erkek olan evlat. Peki senin adın ne diyorum erkek olan evladına Zafer benim adım Zafer diye yüksek sesle söylüyor. Kız olan evlat ama senin adına Zafer değil diyor sus sen benim adım Zafer diyor. Ve burdan öğrendim ki bir kızı bir oğlu ikizi var. Rabbim bu dünya da kalanlarını korusun kollasın şehidimi de Rabbim cennetinde buluştursun

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir