Hakkında

18.03.1976 İstanbul Sarıyer’ de doğdu. İlkokulu ve ortaokulu Sarıyer İlköğretim okulunda okuduktan sonra, Kuleli Askeri Lisesinde öğrenim hayatına devam etti. 1994 yılında Kara Harp okuluna geçerek 1998 yılında Teğmen olarak Kara Harp okulundan mezun oldu. Ankara Polatlı da bulunan Topçu okulunda bir yıl sınıf okulu okuduktan sonra, hayalini kurduğu Genel Kurmaya bağlı Özel Kuvvetler Komutanlığı’ n da göreve başladı. Burda 9 yıl 4 ay boyunca gönüllü subay olarak görev yaptı. Bir çok kursa katılarak tam anlamıyla Özel Kuvvetçi(bordo bereli) oldu. Özel Kuvvetler Komutanlığı’n da görev yaptığı yıllar içinde  Türkiye içi ve Türkiye dışı olmak üzere bir çok yerde çalıştı.

      11.05.2001 tarihinde Tuba EROĞLU ile evlendi. Yıllarca  süren güzel evliliklerinde 29.11.2006 tarihinde Bade ve Kahraman isminde ikizleri dünyaya geldi. Bu onun için gurur verici mutluluktu. 15.08.2010 tarihinde Siirt görevine gitti. Siirt görevinden dönmesine 3 gün kala çıkan sınır ötesi operasyon nedeniyle Şırnak Küpeli Dağı’na (Gabar) operasyona çıktı. Çıktığı operasyon sonucunda; 04.12. 2007 tarihinde PKK Kongre Terör Örgütü ile çıkan çatışmada ŞEHİT oldu. 05.12.2007 tarihinde İstanbul Edirnekapı Şehitliğinde toprağa verildi. Mekanın cennet olsun Sinanım….

3 yorum “Hakkında

 1. Ali erdem kavraz says:

  Merhaba şehidimiz için hazırlandığınız sayfaya sadece bir rastlantı üzerine girdim. Kahramanımızı, yiğidimizi bir nebze tanımaktan gururlandım ve onurlandım. Nice şehitlerimizin vatan ve millet sevgisi sayesinde yaşıyoruz ama çok çabuk unutup değer vermiyoruz. Bu konuda oldukça utandım. Kendi adıma çok üzgünüm. Rabbim şehidimizin mekanını cennetin en güzel yerlerinden eylesin. Siz kıymetli ailesine daha fazla zorluk yüzü göstermesin. Şehidimizi gördüğümü, bildiğimi ve dua ettiğimi bilmenizi isterim. Allaha emanet olun.

  Cevapla
 2. İbrahim says:

  Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah
  Rabbim çocuklarına hayırlı ömürler versin

  Cevapla
 3. Altan says:

  Sinan Yzb İle 2007 Kayseri’de iç güvenlik kursu aldığım sırada Kol Komutanımdı . Kurs sonrası ayrıldık Şırnak farklı bölgelerdeydik . Ağrı dönüşünde gazeteden tesadüf öğrendim . Ruhu Şad Olsun. Şayet bu yorumu ailesinden her hangi birisi okuyorsa benimle temasa geçebilir mi ?

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir